Atrakcje w okolicy

Villa Rosa to doskonałe miejsce do wypoczynku. Jeśli jednak przy okazji chciałbyś trochę pozwiedzać, w okolicy znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Tereny wokół obiektu należą do jednych z bardziej zielonych w Poznaniu, co sprawia, że najbliższa okolica jest bardzo przyjemna W niedużej odległości znajdują się również:

Palmiarnia Poznańska

Położona niespełna 2 km od Villi Rosa. Znajdziemy w niej ponad 17 tysięcy roślin z całego świata. To wspaniałe miejsce na spędzenia dnia w gronie rodziny. Podczas zwiedzania można zobaczyć gatunki z różnych stref przyrodniczych. Zwiedzanie wzbogacają dźwięki ptaków i szumu wody. Ważnym elementem palmiarni jest również akwarium z okazami ryb z różnych stron świata.

Park Wilsona

To na jego terenie znajduje się Palmiarnia Poznańska. Warto wybrać się tu na spacer o każdej porze roku. Park jest jednym z najładniejszych i najbardziej zadbanych parków Poznańskich. Przy jego wejściu znajdziemy popiersie Thomasa Woodrowa Wilsona, jego imię nadano parkowi w 1990 roku. Znajdziemy tu jeszcze kilka innych pomników. Park to jednak przede wszystkim ciekawy drzewostan oraz bardzo urozmaicona roślinność.

Stadion Miejski w Poznaniu

Zlokalizowany jest zaledwie około 2,5 km od Villi. To miejsce wielu ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Na co dzień stadion jest siedzibą Lecha Poznań. Odbywają się tu również liczne koncerty. Fanów piłki nożnej zainteresuje na pewno możliwość zwiedzenia stadionu. Wycieczki podzielone są na bloki tematyczne, wśród nich przygotowano specjalną opcję dla najmłodszych.

Stare Zoo

Stare Zoo to kolejna atrakcja położona około 12 minut jazdy samochodem od naszego obiektu. Stare Zoo to jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Swoją działalność rozpoczął w 1871 roku. Początkowo znajdowała się tu tylko niewielka grupa zwierząt, która z czasem znacząco się rozrosła. Dziś możemy tu spotkać liczne gatunki zwierząt z całego świata. Zwiedzanie zoo umilić nam może przejażdżka kolejką, która ma swoje przystanki przy najważniejszych punktach ogrodu. Przed wizytą warto również zajrzeć na stronę zwierzyńca. Znajdziemy tam między innymi informacje na temat godzin karmienia mieszkańców zoo.

Stary Browar

Stary Browar zlokalizowany jest około 3,5 kilometra do Villi Rosa. To jeden z symboli Poznania. Z jednej strony jest to nowoczesna galeria handlowa, z drugiej ważne centrum kultury i edukacji. W Browarze znajduje się około 200 sklepów, ale również liczne kawiarnie i restauracje. W naturalny sposób można tu również obcować ze sztuką. Już sama bryła galerii jest ciekawostką architektoniczną. We wnętrzu znajdziemy również liczne rzeźby i instalacje. W Starym Browarze można zrobić zakupy, dobrze zjeść, ale także wziąć udział w warsztatach koncertach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Rocznie Stary Browar odwiedza około 9 milionów osób.

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Narodowe w Poznaniu to kolejne miejsce, które powinno zainteresować wielbicieli sztuki. Muzeum Narodowe znajduje się zaledwie około 4 kilometry od Villi Rosa. W swoich zbiorach posiada liczne dzieła dziedzictwa kulturowego Polski. W Muzeum odbywają się zarówno wystawy czasowe jak i stałe. Warto wcześniej zaplanować wizytę, by wziąć udział w interesujących nas wydarzeniach.